Ułatwienia dostępu

 • Odznaczenia dla hm. Adama Massalskiego i hm. Andrzeja Rembalskiego
  Odznaczenia dla hm. Adama Massalskiego i hm. Andrzeja Rembalskiego Druhny i Druhowie, Szanowni Państwo, W niedzielę, w siedzibie Chorągwi Kieleckiej ZHP - Domu Harcerza im. Natalii Machałowej, miała miejsce uroczystość, zorganizowana z okazji 60-lecia służby harcmistrzowskiej prof. dr. hab. Adama Massalskiego i dr. Andrzeja Rembalskiego. W trakcie wydarzenia nie mogło zabraknąć fotografii, biogramów, wspominek oraz harcerskich piosenek. Bardzo ważnym momentem było także wręczenie druhom medali "Pro Bono Poloniae". Obu jubilatom, blisko związanym z naszą placówką, składamy najserdeczniejsze gratulacje!
  w Aktualności
 • Muzealny Kalendarz na 2024 rok
  Muzealny Kalendarz na 2024 rok Druhny i Druhowie! Jak co roku, Muzeum Harcerstwa w Warszawie przygotowało kalendarz historyczny. Tym razem ? postanowiliśmy sięgnąć po fotografie archiwalne ze zgromadzonych w naszych zbiorach kronik różnych środowisk, prowadzonych na przestrzeni pierwszych czterech dekad naszych harcerskich dziejów. Koszt kalendarza, podobnie jak przed rokiem, wynosi 28,50 zł brutto. Na zamówienia czekamy pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pod numerami telefonów: 22 33 90 703 i 501 576 346.
  w Aktualności
 • Spotkanie przy grobie harcmistrz RP Jadwigi Falkowskiej - 2023
  Spotkanie przy grobie harcmistrz RP Jadwigi Falkowskiej - 2023 Spotkanie przy grobie Druhny Jadwigi Falkowskiej - 2023 Wszystkie instruktorki i harcerki, aktywnie działające i byłe, serdecznie zapraszamy do udziału w corocznym spotkaniu, odbywającym się w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przy grobie Druhny harcmistrz RP Jadwigi Falkowskiej. Spotykamy się w najbliższy wtorek, 1 sierpnia, w kwaterze 27A Cmentarza Wojskowego na Powązkach, by punktualnie o godzinie 18:00 oddać hołd Druhnie "Jadze" - wybitnej instruktorce, zamordowanej przez okupantów w pierwszych dniach sierpnia 1944 roku. Czuwaj! zespół Muzeum Harcerstwa w Warszawie
  w Aktualności
 • Odszedł na Wieczną Wartę hm. Marian Szczęśniak
  Odszedł na Wieczną Wartę hm. Marian Szczęśniak Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek 24 lipca 2023 r., o godz. 10:40 w Kościele pw. św. Wincentego a Paulo (kościół "drewniany") na Cmentarzu Bródnowskim, ul. św. Wincentego 81.
  w Aktualności

02.02.1931

Druh dr Michał Grażyński – Przewodniczącym ZHP

Podczas Zjazdu Walnego ZHP, odbywającego się w Krakowie, działacz harcerski i Wojewoda Śląski, dr Michał Grażyński, został wybrany na Przewodniczącego  Związku Harcerstwa Polskiego. Funkcję tę pełnił do roku 1939.

02.02.1931

11.02.1942

„Alek” usunął niemiecką tablicę z pomnika Kopernika

Działając w szeregach Organizacji Małego Sabotażu „Wawer”, Druh phm. Maciej Aleksy Dawidowski ps. „Alek”, z samego rana usunął niemieckojęzyczną tablicę, umieszczoną przez okupantów na cokole pomnika Mikołaja Kopernika.

21.02.2016

Objęcie ZHP protektoratem Prezydenta RP.

Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, pragnąc wyrazić najwyższe uznanie dla działań podejmowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego oraz jego misji edukacyjnej – objął go swym Honorowym Protektoratem.

21.02.2016

26.02.1911

Referat twórcy harcerstwa

We Lwowie, podczas posiedzenia Grona Nauczycielskiego „Sokoła-Macierzy”, Druh Andrzej Małkowski wygłosił referat o skautingu, czym spowodował podjęcie przez jego uczestników jednomyślnej decyzji o powołaniu – pod opieką ich macierzystej organizacji – drużyn skautowych.

Instytucje partnerskie na mocy podpisanych porozumień 
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Please publish modules in offcanvas position.