Ułatwienia dostępu

Pierwszy dzwonek.

Sygnatura: MH/2308/DM
Tytuł: Pierwszy dzwonek.

Opis: Nagranie wykonano w Szkole Podstawowej nr 40 w Warszawie w pierwszy dzień szkoły. Autor informuje ilu pierwszoklasistów rozpoczęło rok szkolny, przypomina o wprowadzonych przedszkolnych klasach przygotowawczych. W dalszej części znajdują się wywiady z uczniami starszych klas, reporter pyta uczniów o ich plany na rok szkolny, oraz z jakimi przedmiotami mają problem i czy cieszą się z powrotu do szkoły. Pada również pytanie jaki jest stosunek uczniów klas starszych do pierwszoklasistów. Dla wielu uczniów najprzyjemniejszym rozpoczęciem roku szkolnego był ten pierwszy, gdy przypięto im tarcze szkolne.

Twórcy: Małczyński Jerzy, Zięba Zdzisław
Data produkcji: 1973-09-03

Please publish modules in offcanvas position.