Ułatwienia dostępu

Ryszard Tomicki o książce i zawodzie etnografa

Sygnatura: MH/2290/DM
Tytuł: Ryszard Tomicki o książce i zawodzie etnografa

Opis: Rozmowa z Ryszardem Tomickim, autorem książki wydanej w 1975 roku " Drzewo życia : ludowa wizja świata i człowieka". Współautorką książki jest jego żona (również etnograf) Joanna Tomicka. Autor przybliża dziedzinę oraz pomysł napisania książki popularno-naukowej z zakresu tematyki naukowej etnografii, etnologii czy jak się też ją określa antropologii. Pomysł powstał jeszcze w czasie studiów. Dla tych, którzy pasjonują się etnografią, to prowadzenie badań do których potrzebna jest wiedza z wielu dziedzin, jest sposobem na życie. Niekiedy sprowadza sie etnografię do sztuki ludowej a istotą etnografii jest to poznawanie działania człowieka w wymiarze kulturowym.

Twórcy: Wojciechowska Teresa, Bonisławski Jan
Data produkcji: 1976-02-13

Please publish modules in offcanvas position.