Ułatwienia dostępu

APEL KAMYKOWY 2024

W sobotę, 16 marca, odbył się na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach  tradycyjny apel przy grobie Druha hm prof. Aleksandra Kamińskiego, zorganizowany w 46. rocznicę Jego śmierci przez "Ruch Kamykowy".

W miejscu spoczynku "Kamyka" spotkali się harcerze, reprezentujący 7 hufców z różnych stron Polski oraz uczniowie LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego z Warszawy - łącznie przeszło 200 osób. Poczty sztandarowe wystawiły: Związek Harcerstwa Polskiego, środowiska harcerskie z Brzezin, Kutna, Piastowa, stołecznych dzielnic - Żoliborza i Mokotowa, a także LXX LO.


Wśród przyjaciół ruchu - uczestników uroczystości, znaleźli się: Druh dr. Wojciech Feleszko - wnuk profesora, Druh hm Piotr Jaworski z GK ZHP i Druh phm dr Paweł Bezak z Muzeum Harcerstwa w Warszawie. Stowarzyszenie Szarych Szeregów reprezentował Druh hm. Wiesław Paluszyński wraz z Małżonką. Fragmenty książki śp. Druha prof. Andrzeja Janowskiego "Być dzielnym i umieć się różnić" przedstawili uczniowie LXX LO, a modlitwę za zmarłych, tradycyjnie już, poprowadził ks. Karol - katecheta ze wspomnianej szkoły.
Uczestnicy tegorocznego "Apelu Kamykowego" otrzymali tradycyjnie pocztówki i naklejki, przygotowane przez PH 160.


    Do zobaczenia 15 marca 2025 roku, na kolejnym apelu. Czuwaj!        
                    
hm Hanna Kocerka
Przewodnicząca Ogólnopolskiego Ruchu Kamykowego

 

 

Please publish modules in offcanvas position.