Ułatwienia dostępu

Ryszard Pacławski - Gra o harcerstwo

Ryszard Pacławski (ur. 1958) instruktor harcerski, harcmistrz. Od grudnia 1990 roku do listopada 2000 roku pełnił funkcję Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego. Od 1997 roku jest Sekretarzem Generalnym Światowej Skautowej Unii Parlamentarnej. "Gra o harcerstwo" jest osobistą relacją, swoistym raportem zdanym opinii publicznej, zwłaszcza harcerskiej, z sukcesów i porażek, jakie były jego udziałem w ciągu 3634 dni służby jako Naczelnika ZHP. Ponowne przyjęcie ZHP do światowych organizacji skautowych, powrót do źródeł i korzeni harcerstwa, odbudowanie społecznej pozycji Związku jako skautowego stowarzyszenia apolitycznego, patriotycznego i propaństwowego - opis drogi ku urzeczywistnieniu tych celów stanowi zasadniczą treść książki

Please publish modules in offcanvas position.