Ułatwienia dostępu

Jubileuszowy Zlot Harcerstwa Polskiego, Spała 11-25 lipca 1935 r.

Tytuł: Jubileuszowy Zlot Harcerstwa Polskiego, Spała 11-25 lipca 1935 r.
Autor: Komenda Zlotu w Spale
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 1935
Varia: Przewodnik po Zlocie, Dzienniczek uczestnika; egzemplarz należący do Stefana Skalskiego

"Druhno! Druhu!
Książeczka ta ma Wam pomóc w daniu sobie rady na zlocie. Niewielka jest, bo przecież harcerce i harcerzowi niewiele potrzeba tłumaczyć, aby zorjentowali się nawet w tak wielkiej niezwykłej "osadzie" namiotów, jaką jest nasz obóz, wyczarowany energją Harcerstwa w siedzibie letniej Pana Prezydenta, naszego Najdostojniejszego Protektora.
Starajcie się poprzez Zlot Jubileuszowy z o b a c z y ć i z r o z u m i e ć lepiej, p o k o c h a ć głębiej ten nasz Ruch, przed ćwierćwieczem powołany do życia przez ludzi z różnych środowisk i różnych poglądów dla zgodnej Służby Polsce. Z ognisk zlotowych weźcie żar zapału na W a s z ą wytrwałą Służbę, w której prowadzić macie dalej, rozwijać i ulepszać, to co Wasi poprzednicy harcerscy rozpoczęli.
O t w a r t e o c z y niech Was prowadzą od obozu do obozu, od namiotu do namiotu, g o r a c e s e r c a niech łączą przyjaźnie na życie całe.
Wszystko, co nasze Polsce oddamy!
CZUWAJ!"

List do uczestników obozu

Please publish modules in offcanvas position.