Ułatwienia dostępu

Filmy dokumentalne

Nie tylko wielbicieli X muzy zachęcamy do obejrzenia filmów, opowiadających o losach generała Władysława Andersa i Jego żołnierzy. Fabularyzowany dokument "Generał polskich nadziei. Władysław Anders 1892-1970" (2007, scenariusz: Tadeusz Kondracki, Jan Tarczyński, reżyseria: Hanna Kramarczuk) w niezwykle zajmujący sposób opowiada o życiu i kolejach losu tego bohaterskiego dowódcy. 

Również inne obrazy filmowe, jak na przykład: "M. P. Adama i Ewy" (1944), "Wielka droga" (1946), "Bo wolność krzyżami się mierzy... Generał Anders i jego żołnierze" (1989), "Bitwa o Monte Cassino, 1944" (1994), "Seans" (2003) czy "Meldunek przyniósł gołąb... Polacy pod Monte Cassino" (2004) mogą być wartościowym materiałem programowym dla zbiórki harcerskiej lub świeczkowiska.

Please publish modules in offcanvas position.